CookieConsentController :: showIfCookieConsentNotSet
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| locale | "hu" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "ConnectHolland\CookieConsentBundle\Controller\CookieConsentController::showIfCookieConsentNotSet" |
| _route | "ch_cookie_consent.show_if_cookie_consent_not_set" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-charset | "ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7" |
| accept-encoding | "gzip" |
| accept-language | "en-us,en;q=0.5" |
| connection | "close" |
| forwarded | "for="185.247.137.173";host="symfony.ungarische-gemeinde.de";proto=https" |
| host | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (compatible; InternetMeasurement/1.0; +https://internet-measurement.com/)" |
| x-forwarded-for | "185.247.137.173" |
| x-le-client-ip | "185.247.137.173" |
| x-le-client-ua | "Mozilla/5.0 (compatible; InternetMeasurement/1.0; +https://internet-measurement.com/)" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| date | "Sun, 22 Mar 2026 12:35:48 GMT" |
| x-debug-token | "01bc46" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Sun, 22 Mar 26 13:35:48 +0100" |
| Last used | "Sun, 22 Mar 26 13:35:48 +0100" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/https-cookie_consent | "TIZ9zU2a2icTAOh7t6sxISzOVSlMQN8xdaC8QuGoNZg" |
| userLang | "hu" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "c03c490c5694bfac8c8321660c96760a" |
| DATABASE_URL | "mysql://d032126b:gvLhND5peoQsMmUp@127.0.0.1:3306/d032126b" |
| MAILER_DSN | "smtp://m046e6e9:4ZKYdJpK2ZnrEwkP@w0186a3a.kasserver.com" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/www/htdocs/w0186a3a" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_CHARSET | "ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-us,en;q=0.5" |
| HTTP_CONNECTION | "close" |
| HTTP_FORWARDED | "for="185.247.137.173";host="symfony.ungarische-gemeinde.de";proto=https" |
| HTTP_HOST | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (compatible; InternetMeasurement/1.0; +https://internet-measurement.com/)" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "185.247.137.173" |
| HTTP_X_LE_CLIENT_IP | "185.247.137.173" |
| HTTP_X_LE_CLIENT_UA | "Mozilla/5.0 (compatible; InternetMeasurement/1.0; +https://internet-measurement.com/)" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PATH_INFO | "" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "locale=hu" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SSL_CLIENT_CERT | "" |
| REDIRECT_SSL_SERVER_CERT | """ -----BEGIN CERTIFICATE-----\n MIIFRDCCBCygAwIBAgISBn25Re8oQeGD51iqOu+zbISqMA0GCSqGSIb3DQEBCwUA\n MDMxCzAJBgNVBAYTAlVTMRYwFAYDVQQKEw1MZXQncyBFbmNyeXB0MQwwCgYDVQQD\n EwNSMTIwHhcNMjYwMTI4MDMwNDEzWhcNMjYwNDI4MDMwNDEyWjApMScwJQYDVQQD\n Ex5zeW1mb255LnVuZ2FyaXNjaGUtZ2VtZWluZGUuZGUwggEiMA0GCSqGSIb3DQEB\n AQUAA4IBDwAwggEKAoIBAQDoQ6fghfakQzIVhMPe5zMph7EIYXDOK6HRddTG8Vqq\n O+1aXkhf8TRqpXrp2r7GwBZqsUesU9o1m2Xj/vOGOwD43U+O94nJbGmIYDwGh91E\n 5iIK2bG9kui3tbshDjKLbJk7LLPstk04GmV6j2D9W4Sh62MDC6AImkg3arx41D0E\n 6bI9Cf+hMRaA0nUL8JywAU9xZBb9Zax8c035yBrf1bJWuoFZARBXt0UQ2kXobMx0\n LVHFptmpOlGoiliADSX/nuVRWHS3Cf+QQz48wch7mh33p6ndpoU29vqUzF81sP8q\n u2J4gX/SnNTjLKD3UVn0jfpd8saUpsdXXRXMsYLjhq5xAgMBAAGjggJaMIICVjAO\n BgNVHQ8BAf8EBAMCBaAwHQYDVR0lBBYwFAYIKwYBBQUHAwEGCCsGAQUFBwMCMAwG\n A1UdEwEB/wQCMAAwHQYDVR0OBBYEFELzLIVBHCh6LDRU4tu+2kbmLkJWMB8GA1Ud\n IwQYMBaAFAC1KfItjm8x6JtMrXg++tzpDNHSMDMGCCsGAQUFBwEBBCcwJTAjBggr\n BgEFBQcwAoYXaHR0cDovL3IxMi5pLmxlbmNyLm9yZy8wTQYDVR0RBEYwRIIec3lt\n Zm9ueS51bmdhcmlzY2hlLWdlbWVpbmRlLmRlgiJ3d3cuc3ltZm9ueS51bmdhcmlz\n Y2hlLWdlbWVpbmRlLmRlMBMGA1UdIAQMMAowCAYGZ4EMAQIBMC4GA1UdHwQnMCUw\n I6AhoB+GHWh0dHA6Ly9yMTIuYy5sZW5jci5vcmcvNDMuY3JsMIIBDAYKKwYBBAHW\n eQIEAgSB/QSB+gD4AHcAFoMtq/CpJQ8P8DqlRf/Iv8gj0IdL9gQpJ/jnHzMT9foA\n AAGcAsSVLgAABAMASDBGAiEA0ety84YmoCA8Zy/AN9paIQFI8bBTsN19zaJLr3/o\n xF4CIQC+fVA0dCzXtBNLMC8CBMzlhNjMQ/yivKxzLqMB7ooc7wB9AHF+lfPCOIpt\n seOEST0x4VqpYgh2LUIA4AUM0Ge1pmHiAAABnALEleAACAAABQAH/ln2BAMARjBE\n AiBGeK8e03szBzM2Iu1Z0KVpoKEIkSa3YsrXPrZbibFyPwIgEmWDZPhVvuz6qqiz\n GT1vqBgv3aJoD/4FaqZulpoqeoswDQYJKoZIhvcNAQELBQADggEBABEUUT4uJFGl\n jn034jowO+Cl63H5ybM6Za6H+g/VZH/Y858gbggEO+zS0SYoACIxzec8JisKTD+J\n 12E42WFM/3KI58o87qvFNPRCgwOQQAQ/bigCM7Ev0CQfaWsR7R+QYPdNv+avwM6u\n cI1CY3fOFR+6ulNckdiNUZbDNAkx7hL5cJhbPkwU1E2ug4T9km2bQxueZg4zX/EC\n cxFIPIff9Q4Sm4kC+tdVea434OPOPilHno6a7DkFuaDRb951G6LEKSiAuf8aMXL+\n C9B1pxTkJhr4pCZrf0p+zU9Fy3/0a88HgTD+tYq02cN5EelgRu5DyaAqjIQyAHYa\n UNUOD4pVhtQ=\n -----END CERTIFICATE-----\n """ |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "ab_iJPSP8N0DifIg1pcugQAAAF4" |
| REDIRECT_URL | "/" |
| REMOTE_ADDR | "127.0.0.1" |
| REMOTE_PORT | "36061" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1774182948 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1774182948.74 |
| REQUEST_URI | "/cookie_consent_alt?locale=hu" |
| SCRIPT_FILENAME | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "85.13.162.40" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_NAME | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SSL_CLIENT_CERT | "" |
| SSL_SERVER_CERT | """ -----BEGIN CERTIFICATE-----\n MIIFRDCCBCygAwIBAgISBn25Re8oQeGD51iqOu+zbISqMA0GCSqGSIb3DQEBCwUA\n MDMxCzAJBgNVBAYTAlVTMRYwFAYDVQQKEw1MZXQncyBFbmNyeXB0MQwwCgYDVQQD\n EwNSMTIwHhcNMjYwMTI4MDMwNDEzWhcNMjYwNDI4MDMwNDEyWjApMScwJQYDVQQD\n Ex5zeW1mb255LnVuZ2FyaXNjaGUtZ2VtZWluZGUuZGUwggEiMA0GCSqGSIb3DQEB\n AQUAA4IBDwAwggEKAoIBAQDoQ6fghfakQzIVhMPe5zMph7EIYXDOK6HRddTG8Vqq\n O+1aXkhf8TRqpXrp2r7GwBZqsUesU9o1m2Xj/vOGOwD43U+O94nJbGmIYDwGh91E\n 5iIK2bG9kui3tbshDjKLbJk7LLPstk04GmV6j2D9W4Sh62MDC6AImkg3arx41D0E\n 6bI9Cf+hMRaA0nUL8JywAU9xZBb9Zax8c035yBrf1bJWuoFZARBXt0UQ2kXobMx0\n LVHFptmpOlGoiliADSX/nuVRWHS3Cf+QQz48wch7mh33p6ndpoU29vqUzF81sP8q\n u2J4gX/SnNTjLKD3UVn0jfpd8saUpsdXXRXMsYLjhq5xAgMBAAGjggJaMIICVjAO\n BgNVHQ8BAf8EBAMCBaAwHQYDVR0lBBYwFAYIKwYBBQUHAwEGCCsGAQUFBwMCMAwG\n A1UdEwEB/wQCMAAwHQYDVR0OBBYEFELzLIVBHCh6LDRU4tu+2kbmLkJWMB8GA1Ud\n IwQYMBaAFAC1KfItjm8x6JtMrXg++tzpDNHSMDMGCCsGAQUFBwEBBCcwJTAjBggr\n BgEFBQcwAoYXaHR0cDovL3IxMi5pLmxlbmNyLm9yZy8wTQYDVR0RBEYwRIIec3lt\n Zm9ueS51bmdhcmlzY2hlLWdlbWVpbmRlLmRlgiJ3d3cuc3ltZm9ueS51bmdhcmlz\n Y2hlLWdlbWVpbmRlLmRlMBMGA1UdIAQMMAowCAYGZ4EMAQIBMC4GA1UdHwQnMCUw\n I6AhoB+GHWh0dHA6Ly9yMTIuYy5sZW5jci5vcmcvNDMuY3JsMIIBDAYKKwYBBAHW\n eQIEAgSB/QSB+gD4AHcAFoMtq/CpJQ8P8DqlRf/Iv8gj0IdL9gQpJ/jnHzMT9foA\n AAGcAsSVLgAABAMASDBGAiEA0ety84YmoCA8Zy/AN9paIQFI8bBTsN19zaJLr3/o\n xF4CIQC+fVA0dCzXtBNLMC8CBMzlhNjMQ/yivKxzLqMB7ooc7wB9AHF+lfPCOIpt\n seOEST0x4VqpYgh2LUIA4AUM0Ge1pmHiAAABnALEleAACAAABQAH/ln2BAMARjBE\n AiBGeK8e03szBzM2Iu1Z0KVpoKEIkSa3YsrXPrZbibFyPwIgEmWDZPhVvuz6qqiz\n GT1vqBgv3aJoD/4FaqZulpoqeoswDQYJKoZIhvcNAQELBQADggEBABEUUT4uJFGl\n jn034jowO+Cl63H5ybM6Za6H+g/VZH/Y858gbggEO+zS0SYoACIxzec8JisKTD+J\n 12E42WFM/3KI58o87qvFNPRCgwOQQAQ/bigCM7Ev0CQfaWsR7R+QYPdNv+avwM6u\n cI1CY3fOFR+6ulNckdiNUZbDNAkx7hL5cJhbPkwU1E2ug4T9km2bQxueZg4zX/EC\n cxFIPIff9Q4Sm4kC+tdVea434OPOPilHno6a7DkFuaDRb951G6LEKSiAuf8aMXL+\n C9B1pxTkJhr4pCZrf0p+zU9Fy3/0a88HgTD+tYq02cN5EelgRu5DyaAqjIQyAHYa\n UNUOD4pVhtQ=\n -----END CERTIFICATE-----\n """ |
| SSL_TLS_SNI | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "ab_iJPSP8N0DifIg1pcugQAAAF4" |
| USER | "w0186a3a" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
Parent Request
Return to parent request (token = 569b9f)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\HomeController::homepage" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "home" |
| _route_params | [] |