CookieConsentController :: showIfCookieConsentNotSet
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| locale | "hu" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _access_control_attributes | null |
| _controller | "ConnectHolland\CookieConsentBundle\Controller\CookieConsentController::showIfCookieConsentNotSet" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "ch_cookie_consent.show_if_cookie_consent_not_set" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| cache-control | "max-age=0" |
| connection | "keep-alive" |
| host | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| via | "1.1 squid-proxy-5b5d847c96-bg4x8 (squid/6.10)" |
| x-forwarded-for | "10.2.244.98" |
| x-le-client-ip | "216.73.216.162" |
| x-le-client-ua | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Fri, 03 Apr 2026 11:32:20 GMT" |
| x-debug-token | "5f99c9" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Fri, 03 Apr 26 13:32:20 +0200" |
| Last used | "Fri, 03 Apr 26 13:32:20 +0200" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/cookie_consent | "_3xz8s8rJpT_BEG9Et6JHiZclk10qOusIjeMQQMFrvk" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "c03c490c5694bfac8c8321660c96760a" |
| DATABASE_URL | "mysql://d032126b:gvLhND5peoQsMmUp@127.0.0.1:3306/d032126b" |
| MAILER_DSN | "smtp://m046e6e9:4ZKYdJpK2ZnrEwkP@w0186a3a.kasserver.com" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/www/htdocs/w0186a3a" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_CACHE_CONTROL | "max-age=0" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_HOST | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_VIA | "1.1 squid-proxy-5b5d847c96-bg4x8 (squid/6.10)" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "10.2.244.98" |
| HTTP_X_LE_CLIENT_IP | "216.73.216.162" |
| HTTP_X_LE_CLIENT_UA | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "locale=hu" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "locale=hu" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "ac-lQ-pi9l-5gs6gSYvLZwAAAGU" |
| REDIRECT_URL | "/cookie_consent_alt" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.162" |
| REMOTE_PORT | "55713" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1775215939 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775215939.94 |
| REQUEST_URI | "/cookie_consent_alt?locale=hu" |
| SCRIPT_FILENAME | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "85.13.162.40" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_NAME | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "ac-lQ-pi9l-5gs6gSYvLZwAAAGU" |
| USER | "w0186a3a" |
| argc | 1 |
| argv | [
"locale=hu"
] |