CookieConsentController :: showIfCookieConsentNotSet
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| locale | "hu" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "ConnectHolland\CookieConsentBundle\Controller\CookieConsentController::showIfCookieConsentNotSet" |
| _route | "ch_cookie_consent.show_if_cookie_consent_not_set" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-charset | "ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br" |
| accept-language | "en-us,en;q=0.5" |
| forwarded | "for="52.167.144.197";host="symfony.ungarische-gemeinde.de";proto=http" |
| from | "bingbot(at)microsoft.com" |
| host | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36" |
| x-forwarded-for | "52.167.144.197" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-real-client-ip | "52.167.144.197" |
| x-real-client-ua | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| date | "Tue, 23 Dec 2025 18:29:18 GMT" |
| x-debug-token | "1667b8" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Tue, 23 Dec 25 19:29:18 +0100" |
| Last used | "Tue, 23 Dec 25 19:29:18 +0100" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/cookie_consent | "G75LSH2lOish4ScY9WTNXxRPV9PKfxLCoBsy3ZlV4H8" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "c03c490c5694bfac8c8321660c96760a" |
| DATABASE_URL | "mysql://d032126b:gvLhND5peoQsMmUp@127.0.0.1:3306/d032126b" |
| MAILER_DSN | "smtp://m046e6e9:4ZKYdJpK2ZnrEwkP@w0186a3a.kasserver.com" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/www/htdocs/w0186a3a" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_CHARSET | "ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-us,en;q=0.5" |
| HTTP_FORWARDED | "for="52.167.144.197";host="symfony.ungarische-gemeinde.de";proto=http" |
| HTTP_FROM | "bingbot(at)microsoft.com" |
| HTTP_HOST | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "52.167.144.197" |
| HTTP_X_REAL_CLIENT_IP | "52.167.144.197" |
| HTTP_X_REAL_CLIENT_UA | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PATH_INFO | "" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "locale=hu" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "aUrffeHLWLqvAnkneGTWTgAAACc" |
| REDIRECT_URL | "/login" |
| REMOTE_ADDR | "127.0.0.1" |
| REMOTE_PORT | "52161" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1766514557 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1766514558.0 |
| REQUEST_URI | "/cookie_consent_alt?locale=hu" |
| SCRIPT_FILENAME | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "85.13.162.40" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_NAME | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "aUrffeHLWLqvAnkneGTWTgAAACc" |
| USER | "w0186a3a" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
Parent Request
Return to parent request (token = 11e07f)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\SecurityController::login" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "login" |
| _route_params | [] |