HomeController :: kapcsolat
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\HomeController::kapcsolat" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "kapcsolat" |
| _route_params | [ "varosId" => "bielefeld" ] |
| varosId | "bielefeld" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/heif,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| accept-encoding | "gzip, deflate" |
| accept-language | "en-US,en;q=0.5" |
| connection | "Keep-Alive" |
| host | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| upgrade-insecure-requests | "1" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 5.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Mobile Safari/537.36 (compatible; TikTokSpider; ttspider-feedback@tiktok.com)" |
| x-le-client-ip | "47.128.119.116" |
| x-le-client-ua | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 5.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Mobile Safari/537.36 (compatible; TikTokSpider; ttspider-feedback@tiktok.com)" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sat, 21 Mar 2026 23:31:24 GMT" |
| x-debug-token | "4bea03" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Sun, 22 Mar 26 00:31:24 +0100" |
| Last used | "Sun, 22 Mar 26 00:31:24 +0100" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/contact_form | "EACThP8j8ffA57cD-1S1WkqKLqQPMIgXJNSzuPH02q8" |
| _csrf/cookie_consent | "DjKa6R9rg1DlZTv4Wd75sQoXpxayoiOm_1Qyf62vfQk" |
| userLang | "hu" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "c03c490c5694bfac8c8321660c96760a" |
| DATABASE_URL | "mysql://d032126b:gvLhND5peoQsMmUp@127.0.0.1:3306/d032126b" |
| MAILER_DSN | "smtp://m046e6e9:4ZKYdJpK2ZnrEwkP@w0186a3a.kasserver.com" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/www/htdocs/w0186a3a" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/heif,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-US,en;q=0.5" |
| HTTP_CONNECTION | "Keep-Alive" |
| HTTP_HOST | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| HTTP_UPGRADE_INSECURE_REQUESTS | "1" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 5.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Mobile Safari/537.36 (compatible; TikTokSpider; ttspider-feedback@tiktok.com)" |
| HTTP_X_LE_CLIENT_IP | "47.128.119.116" |
| HTTP_X_LE_CLIENT_UA | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 5.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Mobile Safari/537.36 (compatible; TikTokSpider; ttspider-feedback@tiktok.com)" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "ab8qTPxBV87apwYziPcGEQAAAKU" |
| REDIRECT_URL | "/kapcsolat/bielefeld" |
| REMOTE_ADDR | "47.128.119.116" |
| REMOTE_PORT | "43028" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1774135884 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1774135884.28 |
| REQUEST_URI | "/kapcsolat/bielefeld" |
| SCRIPT_FILENAME | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "85.13.162.40" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_NAME | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "ab8qTPxBV87apwYziPcGEQAAAKU" |
| USER | "w0186a3a" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
Sub Requests 1
CookieConsentController :: showIfCookieConsentNotSet (token = 1ca126)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "ConnectHolland\CookieConsentBundle\Controller\CookieConsentController::showIfCookieConsentNotSet" |
| _route | "ch_cookie_consent.show_if_cookie_consent_not_set" |
| _route_params | [] |