CookieConsentController :: showIfCookieConsentNotSet
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| locale | "hu" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "ConnectHolland\CookieConsentBundle\Controller\CookieConsentController::showIfCookieConsentNotSet" |
| _route | "ch_cookie_consent.show_if_cookie_consent_not_set" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| accept-charset | "utf-8" |
| accept-encoding | "gzip" |
| accept-language | "en-us,en;q=0.5" |
| connection | "close" |
| forwarded | "for="195.178.110.54";host="www.symfony.ungarische-gemeinde.de";proto=https" |
| host | "www.symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Ubuntu Chromium/33.0.1750.152 Chrome/33.0.1750.152 Safari/537.36" |
| x-forwarded-for | "195.178.110.54" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-real-client-ip | "195.178.110.54" |
| x-real-client-ua | "Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Ubuntu Chromium/33.0.1750.152 Chrome/33.0.1750.152 Safari/537.36" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| date | "Sun, 30 Nov 2025 20:15:52 GMT" |
| x-debug-token | "6b506b" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Sun, 30 Nov 25 21:15:51 +0100" |
| Last used | "Sun, 30 Nov 25 21:15:51 +0100" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/https-cookie_consent | "VCesb3JyM3zFRTld0rL5RlGD_y99dU0DGsV9eANM4es" |
| userLang | "hu" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "c03c490c5694bfac8c8321660c96760a" |
| DATABASE_URL | "mysql://d032126b:gvLhND5peoQsMmUp@127.0.0.1:3306/d032126b" |
| MAILER_DSN | "smtp://m046e6e9:4ZKYdJpK2ZnrEwkP@w0186a3a.kasserver.com" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/www/htdocs/w0186a3a" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_CHARSET | "utf-8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-us,en;q=0.5" |
| HTTP_CONNECTION | "close" |
| HTTP_FORWARDED | "for="195.178.110.54";host="www.symfony.ungarische-gemeinde.de";proto=https" |
| HTTP_HOST | "www.symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Ubuntu Chromium/33.0.1750.152 Chrome/33.0.1750.152 Safari/537.36" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "195.178.110.54" |
| HTTP_X_REAL_CLIENT_IP | "195.178.110.54" |
| HTTP_X_REAL_CLIENT_UA | "Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Ubuntu Chromium/33.0.1750.152 Chrome/33.0.1750.152 Safari/537.36" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PATH_INFO | "" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "locale=hu" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SSL_CLIENT_CERT | "" |
| REDIRECT_SSL_SERVER_CERT | """ -----BEGIN CERTIFICATE-----\n MIIFPDCCBCSgAwIBAgISBqvvU7HB3b0AIRFaSxyRY2+RMA0GCSqGSIb3DQEBCwUA\n MDMxCzAJBgNVBAYTAlVTMRYwFAYDVQQKEw1MZXQncyBFbmNyeXB0MQwwCgYDVQQD\n EwNSMTMwHhcNMjUwOTMwMTMzMTAxWhcNMjUxMjI5MTMzMTAwWjApMScwJQYDVQQD\n Ex5zeW1mb255LnVuZ2FyaXNjaGUtZ2VtZWluZGUuZGUwggEiMA0GCSqGSIb3DQEB\n AQUAA4IBDwAwggEKAoIBAQCztuyjJDN+/YL7Ds/+gmcNP8joFDdjnOjQT60/TVyc\n vE1meUeva39uH3TEOcdV1E9wy9Vk34TRTyGU0GDrN93mOYcvGyq7sv+zYoiYzq3v\n rXTwS36Q8ta1hFxCovyaZqgaXoHwUFNvoPHgG3p37xiF8hvZc5cZppJ+3R4WHvbV\n LaJ+htPd/53CbRpwXZJ50al1tgwvOE+hIJm/Gx+yHogZilaWO3RtQxbNv6O5Qzza\n 89Zd2/SyZJnaLysX9QhfMBbi0vRl1xm6OMiXUemMhGyRdTMO7tqcF5A/lhZMwHjh\n MbTJNCdcb7119vlcZ0QxAYDi8cpnN4sHd7I/MTfgamBfAgMBAAGjggJSMIICTjAO\n BgNVHQ8BAf8EBAMCBaAwHQYDVR0lBBYwFAYIKwYBBQUHAwEGCCsGAQUFBwMCMAwG\n A1UdEwEB/wQCMAAwHQYDVR0OBBYEFGrLkCJztp0YCdTihykOiEbG8lK+MB8GA1Ud\n IwQYMBaAFOernw8sM6BT015PeMiyhA471pIzMDMGCCsGAQUFBwEBBCcwJTAjBggr\n BgEFBQcwAoYXaHR0cDovL3IxMy5pLmxlbmNyLm9yZy8wTQYDVR0RBEYwRIIec3lt\n Zm9ueS51bmdhcmlzY2hlLWdlbWVpbmRlLmRlgiJ3d3cuc3ltZm9ueS51bmdhcmlz\n Y2hlLWdlbWVpbmRlLmRlMBMGA1UdIAQMMAowCAYGZ4EMAQIBMC4GA1UdHwQnMCUw\n I6AhoB+GHWh0dHA6Ly9yMTMuYy5sZW5jci5vcmcvMTguY3JsMIIBBAYKKwYBBAHW\n eQIEAgSB9QSB8gDwAHYApELFBklgYVSPD9TqnPt6LSZFTYepfy/fRVn2J086hFQA\n AAGZmwdPDgAABAMARzBFAiAGr1xUTf1PBa4ZMAgD85UqfIqrziIvPk6Kd16luMzO\n zwIhAL44cMkFhxpMNUBb0Nl/akb2Z+BWvzIofeW6f8d+IzlpAHYAEvFONL1TckyE\n BhnDjz96E/jntWKHiJxtMAWE6+WGJjoAAAGZmwdPFAAABAMARzBFAiEAxJY1zj73\n PvWfj78cB0muqt8ACH6K5G7YKXGwiG0Aj5ACIGJ9c1nGxY1jrRu5woJo+/59QY03\n DHo339Jr4BCfPDMJMA0GCSqGSIb3DQEBCwUAA4IBAQCd/vEzPLXhfv9/DWGCy8dB\n N+qe1k6Eo2ijyvOCGPJUFe3HjTWQuN/ITo18nqrEB/kFS4NcARZMKoWKywX54bmN\n AcVNSbf3MC+VK9EIm67DsJmBkfv4exAEs4cBFOhO+wDmz2r8eJRKmV/czhEa0TEN\n gH0h6rmIfmCnE84rIMBkwbtxnYAsmep0WlfoUByqW6NMkO9wL72jlhRU0QqFUvcw\n sow94KYVokqfFOqyyzMpiIRDIKyGNsF5O3SjTiw7qX+tr7u8s1VP3Q9WU/81tSDF\n FzviLS2o7DvJUrStt93iZbQt/ZSHDjQyqaoepT5taZXDzWG4VkjmKN+KDjLapxss\n -----END CERTIFICATE-----\n """ |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "www.symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "aSyl94rFQPJgEDR396pH0wAAAGE" |
| REDIRECT_URL | "/" |
| REMOTE_ADDR | "127.0.0.1" |
| REMOTE_PORT | "60532" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1764533751 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1764533751.15 |
| REQUEST_URI | "/cookie_consent_alt?locale=hu" |
| SCRIPT_FILENAME | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "85.13.162.40" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_NAME | "www.symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SSL_CLIENT_CERT | "" |
| SSL_SERVER_CERT | """ -----BEGIN CERTIFICATE-----\n MIIFPDCCBCSgAwIBAgISBqvvU7HB3b0AIRFaSxyRY2+RMA0GCSqGSIb3DQEBCwUA\n MDMxCzAJBgNVBAYTAlVTMRYwFAYDVQQKEw1MZXQncyBFbmNyeXB0MQwwCgYDVQQD\n EwNSMTMwHhcNMjUwOTMwMTMzMTAxWhcNMjUxMjI5MTMzMTAwWjApMScwJQYDVQQD\n Ex5zeW1mb255LnVuZ2FyaXNjaGUtZ2VtZWluZGUuZGUwggEiMA0GCSqGSIb3DQEB\n AQUAA4IBDwAwggEKAoIBAQCztuyjJDN+/YL7Ds/+gmcNP8joFDdjnOjQT60/TVyc\n vE1meUeva39uH3TEOcdV1E9wy9Vk34TRTyGU0GDrN93mOYcvGyq7sv+zYoiYzq3v\n rXTwS36Q8ta1hFxCovyaZqgaXoHwUFNvoPHgG3p37xiF8hvZc5cZppJ+3R4WHvbV\n LaJ+htPd/53CbRpwXZJ50al1tgwvOE+hIJm/Gx+yHogZilaWO3RtQxbNv6O5Qzza\n 89Zd2/SyZJnaLysX9QhfMBbi0vRl1xm6OMiXUemMhGyRdTMO7tqcF5A/lhZMwHjh\n MbTJNCdcb7119vlcZ0QxAYDi8cpnN4sHd7I/MTfgamBfAgMBAAGjggJSMIICTjAO\n BgNVHQ8BAf8EBAMCBaAwHQYDVR0lBBYwFAYIKwYBBQUHAwEGCCsGAQUFBwMCMAwG\n A1UdEwEB/wQCMAAwHQYDVR0OBBYEFGrLkCJztp0YCdTihykOiEbG8lK+MB8GA1Ud\n IwQYMBaAFOernw8sM6BT015PeMiyhA471pIzMDMGCCsGAQUFBwEBBCcwJTAjBggr\n BgEFBQcwAoYXaHR0cDovL3IxMy5pLmxlbmNyLm9yZy8wTQYDVR0RBEYwRIIec3lt\n Zm9ueS51bmdhcmlzY2hlLWdlbWVpbmRlLmRlgiJ3d3cuc3ltZm9ueS51bmdhcmlz\n Y2hlLWdlbWVpbmRlLmRlMBMGA1UdIAQMMAowCAYGZ4EMAQIBMC4GA1UdHwQnMCUw\n I6AhoB+GHWh0dHA6Ly9yMTMuYy5sZW5jci5vcmcvMTguY3JsMIIBBAYKKwYBBAHW\n eQIEAgSB9QSB8gDwAHYApELFBklgYVSPD9TqnPt6LSZFTYepfy/fRVn2J086hFQA\n AAGZmwdPDgAABAMARzBFAiAGr1xUTf1PBa4ZMAgD85UqfIqrziIvPk6Kd16luMzO\n zwIhAL44cMkFhxpMNUBb0Nl/akb2Z+BWvzIofeW6f8d+IzlpAHYAEvFONL1TckyE\n BhnDjz96E/jntWKHiJxtMAWE6+WGJjoAAAGZmwdPFAAABAMARzBFAiEAxJY1zj73\n PvWfj78cB0muqt8ACH6K5G7YKXGwiG0Aj5ACIGJ9c1nGxY1jrRu5woJo+/59QY03\n DHo339Jr4BCfPDMJMA0GCSqGSIb3DQEBCwUAA4IBAQCd/vEzPLXhfv9/DWGCy8dB\n N+qe1k6Eo2ijyvOCGPJUFe3HjTWQuN/ITo18nqrEB/kFS4NcARZMKoWKywX54bmN\n AcVNSbf3MC+VK9EIm67DsJmBkfv4exAEs4cBFOhO+wDmz2r8eJRKmV/czhEa0TEN\n gH0h6rmIfmCnE84rIMBkwbtxnYAsmep0WlfoUByqW6NMkO9wL72jlhRU0QqFUvcw\n sow94KYVokqfFOqyyzMpiIRDIKyGNsF5O3SjTiw7qX+tr7u8s1VP3Q9WU/81tSDF\n FzviLS2o7DvJUrStt93iZbQt/ZSHDjQyqaoepT5taZXDzWG4VkjmKN+KDjLapxss\n -----END CERTIFICATE-----\n """ |
| SSL_TLS_SNI | "www.symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "aSyl94rFQPJgEDR396pH0wAAAGE" |
| USER | "w0186a3a" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
Parent Request
Return to parent request (token = 993d07)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\HomeController::homepage" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "home" |
| _route_params | [] |