GalleryController :: show
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\GalleryController::show" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "gallery_show" |
| _route_params | [ "id" => "46" ] |
| event | App\Entity\Events {#893 -id: 46 -title: null -datum: DateTime @1430258400 {#875 : 2015-04-29 00:00:00.0 Europe/Berlin (+02:00) } -time: null -city: null -description: null -eventType: Proxies\__CG__\App\Entity\EventType {#881 …} -url: null -caption: null -cityId: null -language: "--" -endDatum: null -hideDatum: false -hideTitle: false -pictures: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#883 …} -machineName: " Gyülekezeti kirándulás Amszterdamba 2015 Április" -image: 41 +"topImage": "/galleries/46/aachen2-1-5ea82f58e98ee.jpeg" +"imagesCount": 18 } |
| id | "46" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| host | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| referer | "https://symfony.ungarische-gemeinde.de/galleries/46" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| x-le-client-ip | "216.73.216.162" |
| x-le-client-ua | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Fri, 03 Apr 2026 09:53:35 GMT" |
| x-debug-token | "39a755" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Fri, 03 Apr 26 11:53:35 +0200" |
| Last used | "Fri, 03 Apr 26 11:53:35 +0200" |
| Lifetime | "0" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/https-cookie_consent | "ta-Q3amNVfaVA24QU941qD4ix55wLiTJhaY1nN16rxw" |
| userLang | "hu" |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "c03c490c5694bfac8c8321660c96760a" |
| DATABASE_URL | "mysql://d032126b:gvLhND5peoQsMmUp@127.0.0.1:3306/d032126b" |
| MAILER_DSN | "smtp://m046e6e9:4ZKYdJpK2ZnrEwkP@w0186a3a.kasserver.com" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| H2PUSH | "off" |
| H2_PUSH | "off" |
| H2_PUSHED | "" |
| H2_PUSHED_ON | "" |
| H2_STREAM_ID | "3" |
| H2_STREAM_TAG | "2402794-1468-3" |
| HOME | "/www/htdocs/w0186a3a" |
| HTTP2 | "on" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_HOST | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| HTTP_REFERER | "https://symfony.ungarische-gemeinde.de/galleries/46" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_X_LE_CLIENT_IP | "216.73.216.162" |
| HTTP_X_LE_CLIENT_UA | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_H2PUSH | "off" |
| REDIRECT_H2_PUSH | "off" |
| REDIRECT_H2_PUSHED | "" |
| REDIRECT_H2_PUSHED_ON | "" |
| REDIRECT_H2_STREAM_ID | "3" |
| REDIRECT_H2_STREAM_TAG | "2402794-1468-3" |
| REDIRECT_HTTP2 | "on" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_SSL_CLIENT_CERT | "" |
| REDIRECT_SSL_SERVER_CERT | """ -----BEGIN CERTIFICATE-----\n MIIFOTCCBCGgAwIBAgISBgccU7ZGJnrc5YcQZ8STtkjGMA0GCSqGSIb3DQEBCwUA\n MDMxCzAJBgNVBAYTAlVTMRYwFAYDVQQKEw1MZXQncyBFbmNyeXB0MQwwCgYDVQQD\n EwNSMTIwHhcNMjYwMzMwMTY0OTQxWhcNMjYwNjI4MTY0OTQwWjApMScwJQYDVQQD\n Ex5zeW1mb255LnVuZ2FyaXNjaGUtZ2VtZWluZGUuZGUwggEiMA0GCSqGSIb3DQEB\n AQUAA4IBDwAwggEKAoIBAQDGd2Hwj3NwEENF8uWyHG8VOLCIAeKsSSL5f27qyE+Y\n jTdoKzC/JzV9O818jGcTgvcFqoVNFfSHp1byQMT5M3c8JLS/PC6tKle+8lzpW6Rt\n YaRUHckd3XxFIQeWmvozewx4ReIZQZGRJThtYGi/eeVMroMo2wtgAtAcn0wALvN9\n 2YpFFNMQGWpbkOdZ3lrRdqKo/T+pI9vx1SfdBl2CUOQ3RIPMg3da/dU2JVvcEsm/\n AKAPEiTvAxPWq5J41BVxENpK8FdTPJWIuSIxh10Zxh51J8ylZofhzx+QFONTMgGr\n iM778uBN7mawPsBnffaJR86kzP/cZWNbtOrQVvNhETiBAgMBAAGjggJPMIICSzAO\n BgNVHQ8BAf8EBAMCBaAwEwYDVR0lBAwwCgYIKwYBBQUHAwEwDAYDVR0TAQH/BAIw\n ADAdBgNVHQ4EFgQUFgnNm9B1hZRvyf7B+F+Eav19ZWMwHwYDVR0jBBgwFoAUALUp\n 8i2ObzHom0yteD763OkM0dIwMwYIKwYBBQUHAQEEJzAlMCMGCCsGAQUFBzAChhdo\n dHRwOi8vcjEyLmkubGVuY3Iub3JnLzBNBgNVHREERjBEgh5zeW1mb255LnVuZ2Fy\n aXNjaGUtZ2VtZWluZGUuZGWCInd3dy5zeW1mb255LnVuZ2FyaXNjaGUtZ2VtZWlu\n ZGUuZGUwEwYDVR0gBAwwCjAIBgZngQwBAgEwLgYDVR0fBCcwJTAjoCGgH4YdaHR0\n cDovL3IxMi5jLmxlbmNyLm9yZy83MS5jcmwwggELBgorBgEEAdZ5AgQCBIH8BIH5\n APcAdgDLOPcViXyEoURfW8Hd+8lu8ppZzUcKaQWFsMsUwxRY5wAAAZ0/3D03AAAE\n AwBHMEUCIEc7zj9I2npK8gEuseBZqj7ZJZ9d7rmKxepFdypDPeChAiEA864iexF0\n ZLp7qNSJQ4f6PiDJxJgaPoqZUCR4M2Eb0o8AfQBs/lAZQ6heqRa8UtEz5NzJHvFB\n HH0lhCDRc4CeGBjrOgAAAZ0/3D/2AAgAAAUABPdL2gQDAEYwRAIgQqpPCEFkQ43y\n 8vhkTlP6YghvOgnOxqsJ6psE5Ab7GgcCIByALQM/2lduqxUibF860wyDOMe9t3Nz\n WlmP5a8i3NFtMA0GCSqGSIb3DQEBCwUAA4IBAQCXeil4/SM1Rr2YCFMAwjdfP5z4\n m9a39ru6bWEJlUtgv/b4yf7nRf3QTPyx+oCd0y/sesKxgdPAY6mAAJUBBel7JI/U\n Yox3hIqbUrDoB5duAuwEN7wGe+UwY6cVRWTFumYYXxnUOTgh+7jE5FfgU4pvmA5S\n aS1DtTq2vyFHIyKLHuLsMUGV6T9yjbLBIhmMbjYiQLyFWncKdLT/WklV1bozq1OU\n rQzj18rwXcoonRbG0E9HSQKBPvh+OgX0OzGAj23QNwSvCYbBTLgRsZEp/RiLA//Q\n 6l/ersSh4caXyO3TU/w6CaebHemdWEEMXmToN0Wucp1zu8GExmMrVOUCVXeN\n -----END CERTIFICATE-----\n """ |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_UNIQUE_ID | "ac-OH0CLSvyiQA8sx2AfOQAAQBI" |
| REDIRECT_URL | "/galleries/46/" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.162" |
| REMOTE_PORT | "13310" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1775210015 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775210015.79 |
| REQUEST_URI | "/galleries/46/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/www/htdocs/w0186a3a/symfony.ungarische-gemeinde.de/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "85.13.162.40" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_NAME | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/2.0" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SSL_CLIENT_CERT | "" |
| SSL_SERVER_CERT | """ -----BEGIN CERTIFICATE-----\n MIIFOTCCBCGgAwIBAgISBgccU7ZGJnrc5YcQZ8STtkjGMA0GCSqGSIb3DQEBCwUA\n MDMxCzAJBgNVBAYTAlVTMRYwFAYDVQQKEw1MZXQncyBFbmNyeXB0MQwwCgYDVQQD\n EwNSMTIwHhcNMjYwMzMwMTY0OTQxWhcNMjYwNjI4MTY0OTQwWjApMScwJQYDVQQD\n Ex5zeW1mb255LnVuZ2FyaXNjaGUtZ2VtZWluZGUuZGUwggEiMA0GCSqGSIb3DQEB\n AQUAA4IBDwAwggEKAoIBAQDGd2Hwj3NwEENF8uWyHG8VOLCIAeKsSSL5f27qyE+Y\n jTdoKzC/JzV9O818jGcTgvcFqoVNFfSHp1byQMT5M3c8JLS/PC6tKle+8lzpW6Rt\n YaRUHckd3XxFIQeWmvozewx4ReIZQZGRJThtYGi/eeVMroMo2wtgAtAcn0wALvN9\n 2YpFFNMQGWpbkOdZ3lrRdqKo/T+pI9vx1SfdBl2CUOQ3RIPMg3da/dU2JVvcEsm/\n AKAPEiTvAxPWq5J41BVxENpK8FdTPJWIuSIxh10Zxh51J8ylZofhzx+QFONTMgGr\n iM778uBN7mawPsBnffaJR86kzP/cZWNbtOrQVvNhETiBAgMBAAGjggJPMIICSzAO\n BgNVHQ8BAf8EBAMCBaAwEwYDVR0lBAwwCgYIKwYBBQUHAwEwDAYDVR0TAQH/BAIw\n ADAdBgNVHQ4EFgQUFgnNm9B1hZRvyf7B+F+Eav19ZWMwHwYDVR0jBBgwFoAUALUp\n 8i2ObzHom0yteD763OkM0dIwMwYIKwYBBQUHAQEEJzAlMCMGCCsGAQUFBzAChhdo\n dHRwOi8vcjEyLmkubGVuY3Iub3JnLzBNBgNVHREERjBEgh5zeW1mb255LnVuZ2Fy\n aXNjaGUtZ2VtZWluZGUuZGWCInd3dy5zeW1mb255LnVuZ2FyaXNjaGUtZ2VtZWlu\n ZGUuZGUwEwYDVR0gBAwwCjAIBgZngQwBAgEwLgYDVR0fBCcwJTAjoCGgH4YdaHR0\n cDovL3IxMi5jLmxlbmNyLm9yZy83MS5jcmwwggELBgorBgEEAdZ5AgQCBIH8BIH5\n APcAdgDLOPcViXyEoURfW8Hd+8lu8ppZzUcKaQWFsMsUwxRY5wAAAZ0/3D03AAAE\n AwBHMEUCIEc7zj9I2npK8gEuseBZqj7ZJZ9d7rmKxepFdypDPeChAiEA864iexF0\n ZLp7qNSJQ4f6PiDJxJgaPoqZUCR4M2Eb0o8AfQBs/lAZQ6heqRa8UtEz5NzJHvFB\n HH0lhCDRc4CeGBjrOgAAAZ0/3D/2AAgAAAUABPdL2gQDAEYwRAIgQqpPCEFkQ43y\n 8vhkTlP6YghvOgnOxqsJ6psE5Ab7GgcCIByALQM/2lduqxUibF860wyDOMe9t3Nz\n WlmP5a8i3NFtMA0GCSqGSIb3DQEBCwUAA4IBAQCXeil4/SM1Rr2YCFMAwjdfP5z4\n m9a39ru6bWEJlUtgv/b4yf7nRf3QTPyx+oCd0y/sesKxgdPAY6mAAJUBBel7JI/U\n Yox3hIqbUrDoB5duAuwEN7wGe+UwY6cVRWTFumYYXxnUOTgh+7jE5FfgU4pvmA5S\n aS1DtTq2vyFHIyKLHuLsMUGV6T9yjbLBIhmMbjYiQLyFWncKdLT/WklV1bozq1OU\n rQzj18rwXcoonRbG0E9HSQKBPvh+OgX0OzGAj23QNwSvCYbBTLgRsZEp/RiLA//Q\n 6l/ersSh4caXyO3TU/w6CaebHemdWEEMXmToN0Wucp1zu8GExmMrVOUCVXeN\n -----END CERTIFICATE-----\n """ |
| SSL_TLS_SNI | "symfony.ungarische-gemeinde.de" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "ac-OH0CLSvyiQA8sx2AfOQAAQBI" |
| USER | "w0186a3a" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
Sub Requests 1
CookieConsentController :: showIfCookieConsentNotSet (token = 58211a)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "ConnectHolland\CookieConsentBundle\Controller\CookieConsentController::showIfCookieConsentNotSet" |
| _route | "ch_cookie_consent.show_if_cookie_consent_not_set" |
| _route_params | [] |